Készüljünk a bölcsire-ovira támogató program

Hogyan tudtok felesleges aggodalmak és tévhitek nélkül, közösen felkészülni a gyermeked bölcsi- vagy ovikezdésére úgy, hogy nem sérül a gyermeked kötődése, hogy válaszkészen támogatod a beilleszkedését és kevesebb sírással, huzavonával járjon a beszoktatás?

Ebben segít téged a bölcsi vagy ovikezdés előtt álló kisgyermekes anyáknak készült támogató programunk!

Végre nem csak sablonos elmélet, hanem gyakorlatias, kisgyermekes anyákra szabott, heti szinten feldolgozható tudás, tapasztalat, tanácsok és közösség, mely segít a felkészülésben és közben a válaszkész, gyengéd, támogató gyermeknevelés elvei is szerepet kapnak…

Lehet, hogy te is azt érzed most, hogy…
  • aggódsz amiatt, hogy hogyan fog sikerülni a beszoktatás…

  • félsz, hogy hogyan fog majd beilleszkedni a gyermeked, és nem tudod, hogy vajon mit tehetnél azért, hogy jól érezze majd bent magát…

  • tartasz attól hogy mi lesz, ha nem fog enni, aludni, játszani az intézményben…

  • szeretnéd a gyermeked számára minél könnyebbé tenni a beszoktatást – kevesebb szorongással, sírással, ellenkezéssel…

  • elvesztél a sok ellentmondásos információ között, hogy akkor most be kell-e fejezni a szoptatást vagy sem, hogy hogyan lesz őszre szobatiszta a gyermek, hogy hogyan reagálj a sírásra, hogy hogyan válassz bölcsit/ovit…

Nem a te hibád, ha úgy érzed, hogy bizonytalan vagy abban, hogyan is kezdj bele a gyermeked felkészítésébe, ha nem tudod, hogy mik a fontos lépések vagy elbizonytalanít a sok ellentétes jótanács!

A mindennapi tapasztalat és a korai kötődéssel foglalkozó kutatások szerint a kisgyermekek közösségbe kerülésének időszaka bizony egy normatív krízis a családok életében, azaz, senki nem tudja ezt az új élethelyzetet kisujjból megoldani, sem a szülők, sem a gyermekek. 

Ráadásul, teljesen más élethelyzet az, amikor a gyermeket el kell engedni és rá kell bízni másra, mintha csak apa vagy a nagyi vigyázna rá pár órára. Emellett, sokszor az anya élete is gyökeresen megváltozik közben, hiszen immár kisgyermekes szülőként kell visszatérnie a munka világába, gyakran más munkakörben, új munkahelyen kell bizonyítani.

SZERENCSÉRE NEM KELL EGYEDÜL LENNED EBBEN A KIHÍVÁSOKKAL TELI IDŐSZAKBAN! 

Segítek neked megtalálni azokat az eszközöket, melyek megkönnyítik nektek ezt az időszakot, felesleges aggodalmak és tévutak nélkül – a gyermeked egyéni igényei szerint.

Akár bölcsit, akár ovit kezd hamarosan a gyermeked, ezen program segítségével lényegesen könnyebben és hatékonyabban tudtok felkészülni, és elkerülni azokat a negatív tapasztalatokat, amelyek akár évekre rányomhatják a bélyegét a bölcsis-ovis évekre.

A válaszkész bölcsi- vagy ovikezdés biztosítja azt,

hogy a gyermeked biztonságban fogja érezni magát az új közösségben is, megbízik majd a pedagógusokban, nem éli meg traumaként a szülőktől való szeparációt, használni tudja a meglévő képességeit az intézményi mindennapok során, sőt, folyamatosan fejlődnek is azok, tud majd alkalmazkodni a benti elvárásokhoz, jól érzi magát a bölcsiben-oviban.

Ennek feltételei, hogy

  • időben elkezdődjön a felkészülés a kezdésre, semmiképp nem elég pár nappal az első beszoktatós nap előtt szólni a gyermeknek, hogy bölcsibe-oviba fog menni

  • a gyermek (a család) egyéni igényei szerint történjen mind a felkészülés, mind a beszoktatás, nem egy merev szabályzat mentén, és nem a társadalom sokszor irreális elvárásainak megfelelve

  • kulcskérdés, hogy a szülők és a pedagógusok hogyan reagálnak a gyermek rendkívül változatos viselkedéseire, reakcióira, amik a bölcsi-vagy ovikezdés kapcsán jelennek meg.

Hogy ez mit is jelent a gyakorlatban?

  • Például azt, hogy nagyon nem mindegy, hogy a szülő hogyan reagál arra a gyakran elhangzó mondatra, hogy „nem akarok oviba menni”…

  • vagy, hogy mit mond a kicsinek, ha sírni kezd, ahogy belépnek a bölcsi ajtaján…

  • hogyan készülnek fel közösen arra, hogy hogyan zajlik majd az étkezés vagy az alvás az intézményben és milyen kompetenciákat fejleszt a szülő ahhoz, hogy ezeket a kihívásokat sikeresen megugorja a csemete…

  • óriási lesz a jelentősége annak is, hogy a szülők maguk hogyan készülnek fel a gyermekük bölcsibe-oviba kerülésére, mit kezdenek a saját hiedelmeikkel, félelmeikkel, szorongásukkal, hogyan tudják ezeket kezelni vagy hogyan adják át a legnagyobb jóindulatuk ellenére is ezeket az aggodalmakat a gyermekeiknek, ezzel megnehezítve ezt az időszakot…

  • Milyen felesleges változtatásokat eszközölnek a szülők a gyakori tévhitek miatt, milyen válaszkész szülői támogatásoktól fosszák meg a gyermeküket csupán amiatt, mert rossz, elavult tanácsokat kaptak (gondolok itt pl. a szoptatással, a benti alvással, a szobatisztasággal vagy az sírásra adott szülői reakciókkal kapcsolatos témákra).

A Készüljünk a bölcsire-ovira programon:

  • Sorra vesszük a sikeres közösségbe kerülés minden fontos feltételét, a te lelki felkészülésedtől kezdve egészen az első hetek-hónapok történéseiig.

  • Együtt felkészítjük a gyermekedet, fejlesztjük azokat a képességeit, amelyek szükségesek a sikeres beilleszkedéshez és felkészülünk a kihívásokra.

  • Megtanuljuk, hogyan lehet válaszkészen reagálni a gyermek sírására, a „hisztikre”, vagy hogyan tudjuk asszertíven kommunikálni a gyermekek igényeit az intézményben.

  • Tudományosan megalapozott, hiteles és hatékony módszereket, eszközöket találsz, melyek minden kisgyermek számára megkönnyítik a beszoktatást és minden kisgyermekes szülőnek segítenek ezen támogatás nyújtásában.

Neked való a program:

  • Ha nem közhelyes sablontanácsokat, hanem valódi, személyre szabott támogatást szeretnél (bármikor és bármennyi tanácsot kérhetsz – ez nem egy online kurzus!)

  • Szeretnél kevesebb stresszt, felesleges aggódást megélni a bölcsi vagy ovikezdés kapcsán (így is lesz elég izgulnivaló…)

  • Nem akarod, hogy a beszoktatás miatt sérüljön a gyermeked kötődése, nem akarod sírni hagyni, de azt sem szeretnéd, hogy a bizonytalanságod vagy az aggodalmaid miatt nem sikerüljön a beilleszkedése (a te érzelmi állapotod kulcskérdés)

  • Aggódsz amiatt, hogy hogyan fog bent enni, aludni, játszani, viselkedni a gyermeked és időben szeretnéd megelőzni – ha lehetséges – a felesleges kudarcokat (sajnos nagyon gyakori, hogy a gyermek – miután nem érzi magát biztonságban az intézményben – ezt azzal fejezi ki, hogy nem eszik, nem alszik, nem pisil, nem beszél, nem játszik…)

  • Szeretnéd úgy felkészíteni a gyermekedet a közösségi életre, hogy szívesen járjon oviba, bölcsibe és te is nyugodtan mehess vissza dolgozni, ha szükséges (az első hetek-hónapok megalapozzák a gyermekek további közösségi életét, nem mindegy, hogy hogyan telnek)

A programról:

  • Évente egyszer indul

  • 2025-ben július 15-én kezdjük a programot és 10 hétig fogunk együtt dolgozni a sikeres beszoktatáson

  • A programon kizárólag a Pont jó anyák Klubja tagjai vehetnek részt, számukra a csatlakozás ingyenes

  • A Pont jó anyák Klubja egy olyan kisgyermekes anyákból álló, támogató közösség, ahol együtt tanulnak, fejlődnek a tagok és a közös céljuk a válaszkész gyermeknevelés alapelveinek elsajátítása és ezen elvek a mindennapi gyermeknevelési gyakorlatba ültetése. A Klubban ehhez tudásanyagokat, szakérői tanácsokat és közösségi támogatást kapnak.

  • A Klubba időszakosan lehetséges a csatlakozás, jelenleg a Készüljünk a bölcsire-ovira program indulása kapcsán lehet kérni a klubtagságot, 2025. 07. 14-én 21 óráig.

Ne maradj le a csatlakozásról!
A Klub zár: 2025. 07. 14-én, hétfőn 21 órakor!
0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec

Mit érhetsz el, ha csatlakozol a Klub tagjai közé?

  • Biztosítani tudod a kisgyermekednek a biztonságos kötődést.

  • Tudni fogod, hogyan reagálj magabiztosan és válaszkészen, ha a gyermeked „hisztizni” kezd.

  • Tisztában leszel vele, hogyan tudsz empatikusan nemet mondani, határt szabni a gyermekednek.

  • Ismerni fogod, mit jelent pontosan a pozitív fegyelmezés és hogyan alkalmazható a pár éves gyermekeknél.

  • Le tudod küzdeni a gyermekkorodból hozott, nem ideális gyermeknevelési mintáidat.

  • Érzelmi biztonságot tudsz nyújtani a gyermekednek, akkor is, ha erre nem kaptál használható mintát gyermekkorodban.

  • Megelőzheted a szülői kiégést, a kiabálást, a türelmetlenséget.

  • Kiegyensúlyozott, magabiztos anya tudsz maradni a mindennapi gyermeknevelési nehézségek ellenére is.

  • Érteni fogod a gyermeked igényeit, tudni fogod, miért sír, miért nyűgös, és hogy hogyan tudod megnyugtatni.

  • Nem büntetéssel, szeretetmegvonással, kiabálással fogod fegyelmezni a gyermekedet, hanem szeretetteli, megértő, válaszkész módszereket ismerhetsz meg.

„Szerintem a Pont jó anyák Klubja hiánypótló a gyermekneveléssel kapcsolatos csoportok, fórumok között, hiszen a legtöbb keveset foglalkozik a babák érzelmi szükségleteivel, a szüleikhez való kötődésükkel, pedig ez is elengedhetetlen ahhoz, hogy a baba boldog, magabiztos, kiegyensúlyozott legyen és később is jól boldoguljon az életben. Úgy gondolom, hogy minden szülő erre vágyik, és persze arra, hogy a gyermeke a bizalmasának tekintse, akivel mindent megoszthat, akiben mindig megbízhat és aki támogatja a nehézségekben is. Még csak néhány anyagot néztem át a tudástárból, de mindegyikből tanultam valamit, és úgy érzem, hogy közelebb kerültem ahhoz, hogy pont jó anyukája legyek a kislányunknak.”

Daniella

Miért fontos a szülő-gyermek kapcsolat minősége, a válaszkész szülői reakciók?

  • Mert a gyermek kötődésének, a szülő-gyermek kapcsolatnak a minőségét nem csak az egyszeri, kiemelkedő események (a születés körülményei, a bölcsikezdés ideje vagy a szoptatás abbamaradásának pontos ideje) határozzák meg, hanem a mindennapok kapcsolódásainak harmóniája vagy félrehangoltsága.

  • Mert a mély, bensőséges, őszinteségen és elfogadáson alapuló kapcsolat végigkíséri és támogatja a gyermekünket az egész életén át.

  • Mert a te válaszkész, a gyermeked valódi igényeit észrevevő, és azokra megfelelő választ adó reakcióid nagymértékben meghatározzák, mennyire érez majd téged a gyermeked biztos bázisnak, akitől gondoskodást, megnyugtatást és érzelmi biztonságot kap.

  • Mert a jó baba/kisgyermek-mama kapcsolat egy csomó alvási, táplálási, megnyugtatási nehézséget meg tud előzni, könnyebben kezelhetővé válik a szeparációs szorongás, a dackorszak és az érzelmi kitörések, és mindez támogatja a gyermek ideális fejlődését is.

  • Mert a hazai felmérések szerint a magyar lakosság nagy része bizonytalanul kötődik, és nagy eséllyel ezt is adja tovább a gyermekeinek, hacsak nem változtat tudatosan a családi mintákon.

A téma fontosságát jelzi, hogy számos olyan gondolat kering a jó baba-mama kapcsolatról, a korai kötődésről vagy a válaszkész nevelésről a játszótéren és az interneten, melyek tudományos megalapozottsága kétségeket vet fel:

  • Úgy hallottad te is, hogy csak az igény szerinti, hosszan tartó szoptatás, az egy ágyban alvás, a BLW és a hordozás jelenti az egyetlen utat a gyermek biztonságos kötődése felé?

  • Azt mondják, hogy a gyermek minden jelzésére azonnal és maximális odaadással kell reagálnod, különben nem vagy válaszkész?

  • Azt olvastad, hogy a baba sírását azonnal csillapítani kell, különben cserben hagyod őt?

  • Úgy hallottad, hogy nem szabad elkapatni, elkényeztetni a gyermeket, mert akkor a fejedre nő és sohasem lesz önálló?

  • Egyesek szerint a hiszti a gyermek manipulációja, amire nem kell reagálni, mások szerint meg meg kell vigasztalni a gyermeked?

Vajon ez tényleg így van, vagy azért egy kicsit árnyaltabb a kép, ha a kötődéselméletekről, a gyermek és a szülők kapcsolatáról szóló legújabb pszichológiai, fejlődésneurológiai kutatási eredményeket is figyelembe vesszük?

Ezekre a kérdésekre is választ kapsz a Pont jó anyák Klubjában!

„Köszönöm a lehetőséget, nagyon hasznos információkhoz jutottam, ami segít a további szakterületem fejlődésében.

Anya vagyok, pszichológus vagyok, több éve az emberi erőforrás terén managerként dolgozom és nemrég Szegeden végeztem el a dúla képzést. Ehhez gyűjtök információkat, tanulok. Ez az előadás jó időben, jókor „érkezett”. Van egy 16 éves lányunk és pontosan arra gondoltam, hallgatva az előadásodat, hogy milyen is a mi kötődésünk. Hát szuper! és ennek nagyon örülünk. Tökéletlen és ez így pont jó!  Nagyon tetszettek az általad felhozott példák, ezekből önmagunkra ismerünk és javítani tudunk rajtuk, ha esetleg nem megfelelőek. Köszönet még egyszer!”

Csata Helga
Ne maradj le a csatlakozásról!
A Klub zár: 2025. 07. 14-én 21 órakor
0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec

MIÉRT ÉRI MEG CSATLAKOZNOD?

Anyaként talán Te is megtapasztaltad, hogy az örömök és jó pillanatok mellett olykor kihívásokkal is szembe kell nézned a gyermekeiddel való kapcsolatodban:

  • Szervezed a család életét, és nem igazán jut idő a kapcsolatotokra is figyelni.

  • Próbálod neveli a gyermekeidet, de a sok ellentétes gyermeknevelési tanács elbizonytalanít.

  • Nem tudod eldönteni, hogy vajon az ösztönös reakcióid a saját énedből vagy a múlt elfojtott emlékeiből jönnek.

  • Sokszor úgy érzed, hogy nem érted a gyermeked reakcióit vagy a saját érzéseidet ezzel kapcsolatban.

  • Egyszerre aggódsz azon, hogy elkényezteted a gyermekedet és azon is, hogy nem adsz meg neki mindet, amire szüksége van.

  • A kisgyermeked nevelésével, lelki fejlődésével, viselkedésével kapcsolatos kérdéseiddel nem tudsz kihez fordulni, hiszen a nem pszichológiai végzettséggel rendelkező szakemberek (védőnő, kisgyermeknevelő, szülésznő) nem jártasak ezekben a témákban, ráadásul, a legtöbb pszichológus sem a kisgyermekkorra specializálódott, nincs ezzel a korosztállyal kellő tapasztalata.

Ha éreztél már így, tudj róla: nem vagy egyedül! Mert ezek a kihívások minden anya életében ott vannak!

Ezért hoztuk létre a Pont jó anyák Klubját, amelybe várunk Téged is szeretettel!

„Minden kérdésemre nagyon gyorsan kapok választ vagy támogatást a többi anyukától. A bakancslistát pedig alig várom minden hónapban.”

Csenge

MI VÁR A PONT JÓ ANYÁK KLUBJÁBAN?

Útmutató a pont jó anyasághoz

A csatlakozás után azonnal hozzáférsz a klub tudásanyagaihoz, melyek segítenek kialakítani a gyermekeddel való jó kapcsolatodat, megválaszolják a tipikus gyermeknevelési kérdéseidet, már a születésétől fogva egészen 4-5 éves korig. Az anyagok speciálisan a kisgyermekes szülők számára készültek, egyedülálló módon, más gyermeknevelési klubokhoz képest. Kizárólag tudományosan alátámasztott, a biztonságos kötődést támogató, válaszkész megoldásokról olvashatsz összefoglalókat, hallgathatsz meg előadásokat, számos gyermeknevelési irányzat gyakorlati tanácsait és számtalan nemzetközileg elismert gyermeknevelési szakértő, pszichológus, kötődéskutató, orvos javaslatait megismerheted az anyagokból.

A tananyagok értéke 5.000- 20.000 Ft/tudásanyag

Részletes, személyre szabott tanácsok

Bármilyen kérdésed, elakadásod van a gyermekek lelki fejlődésével, a kötődéssel, a válaszkész gyermeknevelés aktuális témáival kapcsolatosan, tedd fel a kérdéseidet a Pont jó anyák Klubjához tartozó zárt, támogató Facebook csoportban, az online Fogadóórák során, vagy a klubtalálkozók alkalmából. Mind a szakértői gárda, mind a klubtag anyukák szívesen segítenek neked. Rendkívül gyorsan, szóban azonnal, írásban 1-2 munkanapon belül számíthatsz a személyre szabott tanácsokra, mintha saját gyermeknevelési tanácsadód lenne. Nem kell hónapokat várnod egy pszichológiai tanácsadásra, nem kell minden alkalommal külön konzultációs díjat fizetned, hanem a klubtagság korlátlan tanácskérést tartalmaz, és villámgyors, személyre szabott szakmai válaszokat kapsz, az otthonod kényelmében.

Egy-egy jótanács értéke: 5-15.000 Ft

Támogató programok

Aktuális támogató programunk, a Készüljünk a bölcsibe-oviba egy 10 hetes támogató program, amely 07. 15-én indul, benne sorra vesszük a közösségbe kerülés válaszkész módjának minden fontos témáját, a felkészüléstől kezdve a gyermek fejlesztésén át a beszoktatás menetén keresztül egészen a felmerülő nehézségek megoldásáig bezárólag.

A program során hetente dolgozzuk fel közösen az anyagokat és lehetőséget biztosítunk korlátlan kérdezési, tanácskérési lehetőségre is. A program csak évente 1x indul, és abban segít, hogy felesleges aggodalmak és elkerülhető kurdarcok nélkül, a gyermek biztonságos kötődését támogatva történhessen meg a beszoktatás és a gyermek boldognak érezze magát a bölcsiben, oviban.

A programon való részvétel ingyenes minden kedves Klubtagunk számára.

Az értéke: 50.000 Ft

Közösségbe tartozás

Támogató közösségünkben hozzád hasonló gondolkodású, segítőkész és tudatos anyákkal tudsz kapcsolatot építeni, támogatást kérni vagy tapasztalatot cserélni, bezzeganyák és ítélkezés nélkül. Hiszen nincs szükséged arra, hogy elbizonytalanítson a sok ellentétes jótanács, sem arra, hogy rossz anyának tituláljanak. Viszont arra sokszor „életmentő” szükséged van, hogy egy olyan közösségbe tartozhass, ahol támogatást, elfogadást, megértést és biztatást kapsz. Hiszen az anyaság sokszor magányos terep, a régi barátok eltűnnek, a rokonok dolgoznak, a sima Facebook csoportok pedig a tévhitek és az ítélkezés melegágyai. De nem vagy egyedül, több ezer szülő profitált már az elmúlt években a klub nyújtotta lehetőségekből, sokan évek óta hűséges előfizetőink, és a gyermekük növekedésével párhuzamosan mindig újabb és újabb kihívásokra találják meg a választ a klubban.

Az értéke: felbecsülhetetlen

„Legjobban a bakancslistás ötletek és a tudásanyagok tetszenek a Klubban”

Andrea

Milyen ajándékok járnak neked Klubtagként?

  • Tudsz időpontot foglalni a havi több alkalommal meghirdetett Fogadóórákra, ahol online, személyesen tudsz tanácsot kérni szakértőinktől, bármilyen, a Klub témáit érintő kérdésben.

  • Részt tudsz venni a havi online Baba-mama klubtalálkozókon, ahol a hónap témáját dolgozzuk fel egy workshop keretében, és az adott téma kapcsán tudunk beszélgetni a személyes nehézségedről is.

  • Csatlakozhatsz a havi bakancslista kihívásunkhoz, ahol különböző, a szülő-gyermek kapcsolatot támogató feladatokban tudsz részt venni, és nyeremények is várnak rád, ha rendszeresen játszol.

A Pont jó anyák Klubja miért előfizetés?

  • Mert a gyermekünkkel való jó kapcsolat, a pont jó anyává válás, a válaszkész nevelés, és a csemeténk ideális érzelmi és szociális fejlődésének támogatása nem egy egyszeri esemény, sem nem egy 2 hetes program. Egy kurzus elvégzése vagy egy egyszeri konzultáció önmagában nem elég, mert a fókusz hamarosan elvész, elnyelik a hétköznapi nehézségek, és a rendszeres támogatás is hiányzik, amikor felmerül egy-egy nehézség vagy újabb kérdés. Egy előfizetés keretében folyamatosan elérhető a segítség, a tudásanyagok, a különböző programok, és villámgyorsan jutsz szakmai segítséghez is, emellett pedig egy közösség tagjává is válhatsz.

  • Mert egy online klubban számos új barátság, kapcsolat és támogatás építhető ki, hosszú távon és akár személyes találkozókká továbblépve is. Mindez – mint majd láthatod a Klubban – fontos része a „pont jó anyaságnak”. Mindezt egy-két személyes, szakemberrel történő beszélgetés, vagy egy személytelen online kurzus elvégzése sohasem adja meg.

„Viszonylag szűk körű klub, ahol magától értetődő a tagok segítő szándékú, tiszteletteljes hozzáállása”

Helga

Mennyibe kerül a Klubba való csatlakozás?

A Pont jó anyák Klubjába havi, féléves és éves, automatikusan megújuló előfizetési díjjal lehet csatlakozni.

A tagsági díjat bankkártyás regisztrációs fizetéssel tudsz rendezni.

Az előfizetésed a próbahét lejárta után minden hónapban megújul, amíg azt nem mondod le. A lemondásra bármikor lehetőséged van, nincs hűségidő.

A havi előfizetés díja 5.990 Ft/hó. A féléves előfizetési díj 24.990 Ft-ba, az éves előfizetés díja pedig 29.990 Ft-ba kerül.

Az előfizetések automatikusan megújulnak a fordulónapon, azaz havonta/félévente/évente.

Az előfizetési díjat bankkártyával, automata levonással tudod fizetni. Mindez azt jelenti, hogy egyszer kell megadnod a kártyád adatait a fizetési szolgáltató biztonságos rendszerén keresztül, és amíg klubtag szeretnél maradni, semmi más adminisztrációs feladatod nincs, a rendszer teszi a dolgát és levonja az aktuális díjat a kártyádról, az előfizetés gyakorisága függvényében  havonta, félévente vagy évente.

A klubtagság lemondásához pedig semmi más dolgod nincs, mint a egy gombra kattintva megerősíteni a lemondási szándékodat a tagsági oldalon. Így az adminisztrációs költségeket is alacsonyan tudjuk tartani, és kizárólag a Klub szakmai részére tudunk koncentrálni.

Ha a féléves vagy éves előfizetést választod, akkor kb. 2 havi, illetve 7 havi tagságot ingyen kapsz.

Ne maradj le a csatlakozásról!
A Klub zár: 2025. 07. 14-én 21 órakor
0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec

KI VEZETI A KLUBOT?

Dr. Dénes Ivett vagyok, a Pont jó anyák Klubjának alapítója. A Klubot azért hoztam létre, mert a kisgyermekes családokkal történő konzultációk során azt tapasztaltam, hogy szinte minden családban előfordul, hogy a szülők és a gyermek kapcsolatában vannak nehézségek, félreértések, olyan döccenők, olyan gyermeknevelési elakadások, amelyek megnehezítik a családok életét, a biztonságos kötődés kialakítását vagy nem ideális szokásokhoz vezetnek.

Kétgyermekes anyaként, orvosként és kisgyermek-szülő kapcsolati szakértőként, önkéntes szoptatási segítőként azért dolgozom, hogy a családokhoz eljussanak azok a tudományos információk és gyakorlati tanácsok, melyek segítenek egy mély, bensőséges, kölcsönös elfogadáson alapuló kapcsolatot kiépíteni a szülőknek a gyermekeikkel, a válaszkész gyermeknevelés szemléletében. Mindezt a különböző gyermeknevelési elvek korlátai nélkül, integratív személetben, a nemzetközi pszichológiai és orvostudományi kutatásokra, javaslatokra alapozva.

 

SZAKÉRTŐINK

Domokos Kata life,- karrier,- és business coach, PersonalGuide viselkedéselemzés szakértő vagyok.

2015. óta támogatom a hozzám forduló édesanyákat abban, hogy megtalálják az egyensúlyt életszerepeik között és ne kelljen választaniuk aközött, hogy jó anyák, jó társak vagy épp jó munkaerők legyenek. A gyermekes léttel járó, tipikusnak mondható élethelyzetek, elakadások megoldásában segítem ügyfeleimet, elsősorban stresszkezelés, dühkezelés, békés önérvényesítés, időmenedzsment, munka és magánélet egyensúlyának megteremtése terén.

Lénárd Orsi vagyok, 3 gyermekes anya, szülésfelkészítő, dúla, szülő-csecsemő konzulens.

Mindig is előszeretettel és érdeklődéssel fordultam a várandósság, a szülés és a kisbabás élet történései és témái felé. Ebben meghatározó volt a saját gyerekeim születése körüli időszak, ami sok örömöt és bizony számos kihívást is hozott magával. Szerettem a várandósságot, három szép szülésélményben volt részem és élveztem a gyerekekkel otthon töltött időszakot. Az elmúlt 13 évben több száz kisbaba születésénél voltam jelen dúlaként, és sok-sok édesanyát és édesapát készítettem fel a szülésre és a szülőségre.

Repka Ágnes vagyok, munkajogi szakokleveles tanácsadó, HR szakértő, közgazdász, a Dolgozó mami blog létrehozója.

Mindig is érdekelt a nők helyzete a munkaerőpiacon, a női karrier titka, az esélyek egyenlősége vagy inkább egyenlőtlensége, ám amióta anya lettem, mindez többszörösen felerősödött. Nap, mint nap látom, hogy mekkora dilemma előtt áll egy fiatal, vagy már nem is annyira fiatal nő, amikor az élete egyik legszebb teendője, a gyermekvállalás-gyereknevelés és az állása biztonsága között habozik, olyan választás elé állítva, ami nem szabadna, hogy előforduljon.

Abban segítek most már több mint 10 éve az édesanyáknak, hogy az anyaság továbbra is öröm maradjon és a saját feltételeikkel tudjanak visszamenni dolgozni a szülés után.

Bocskainé Irci vagyok, IBCLC laktációs szaktanácsadó és csecsemős nővér vagyok, 2 gyermekes édesanya, boldog feleség, támogató férjjel. Végletekig hiszek a jóban és nagyon pozitív szemléletű vagyok!

Egészségügyi szakember vagyok, így a kompetenciáimat pontosan tudom és betartom. Ismerem mi az élettani, mi a kóros, amennyiben szükséges, megfelelő szakemberhez irányítom a hozzám forduló édesanyákat. Elkötelezett vagyok a személyre szabott, magas minőségű ellátás irányában.

2007 óta dolgoztam a Telki Magánkórház szülészetén, 2017-ben sikeres nemzetközi vizsgát tettem, így jogosulttá váltam a legmagasabb, professzionális szintű laktációs szaktanácsadó, IBCLC titulusra.

A Pont jó anyák Klubjának célja, hogy valódi szakemberek nyújthassanak online támogatást a családoknak abban, hogy pont jó szülei lehessenek a gyermekeiknek.

Ne maradj le a csatlakozásról!
A Klub zár: 2025. 07. 14-én 21 órakor
0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec

Nem tudsz dönteni?

Téged is visszatarthatnak a változástól a félelmeid:

  • „Túl sok az anyag, azt sem tudom, hol kezdjem…” – ha így érzed, akkor nem vagy egyedül, a klub vezetői, szakértői ugyanis mind többgyermekes anyák – így pontosan tisztában vagyunk azzal, hogy nincs temérdek időd a tudásanyagokat bújni, elolvasni több száz oldalas esszéket, meg meghallgatni 10-20 órás kurzusokat – pont emiatt rövid, tömör, gyakorlatias anyagokat kínál a Klub neked, és vezetett segítséget is kapsz, hogy merre indulj, mivel kezdj, mit hol találsz.

  • „Nem tudom kihasználni…” – szerencsére nem is kell minden anyagot megnézni, minden feladatot kipipálni, minden programon részt venni, minden posztra reagálni – a Klub lényege, hogy annyit adsz bele, amennyit szeretnél és annyit veszel ki belőle, amennyire épp szükséged van. Lehet, hogy épp számos kérdésed van, ezeket mind felteheted időbeli korlát nélkül. Máskor meg csak olvasgatsz, követed a posztokat, de nem veszel részt aktívan a programokban. Épp amire szükséged van.

  • „És ha kiderül, hogy baj van velem?” – aggódhatsz azon, hogy a Klubban tanultak kapcsán arra jutnál, hogy nem vagy elég jó anya. Szerencsére azok a szülők, akik ennyire tudatosan és odafigyelően gondoskodnak a gyermekeikről, általában arra jönnek rá Klubtagként, hogy a tökéletlenségük mellett is szerethetőek, jó anyák, tudnak fejlődni, tanulni, és mindez a gyermekeik jóllétét szolgálja.

Próbáld ki a Pont jó anyák Klubját kockázat nélkül, 14 napos teljes körű pénzvisszafizetési garancia mellett.

Kérdések és válaszok a Klubról:

A tudásanyagokat egy zárt, jelszóval védett tagsági oldalra belépve találod meg. A belépési adatokat a Klubba való csatlakozás után, e-mailben küldjük el neked.

Ha kérdésed van a tudásanyagokkal kapcsolatban, vagy szeretnél egyéni tanácsot kérni a szülő-gyermek kapcsolat vagy a gyakorlati válaszkész gyermeknevelés témaköreiben, akkor

  1. Klubhoz tartozó Facebook csoportban tudod ezt megtenni, akár anonim módon is.
  2. A fogadóórák során tudsz tanácsot kérni.
  3. Az online baba-mama találkozók során tudsz kérdezni.

A szakértői válaszra írásban 1-2 munkanapon belül számíthatsz.

A Klub 3 havonta nyitja ki a csatlakozás lehetőségét új tagjai számára, a következő alkalom 2025. októberében várható.

A próba vagy havi előfizetésed hófordulóját (aznap lesz levonva a havi tagdíj) megtalálod a Felhasználói fiókom menüpontban, ide akkor tudsz belépni, ha már csatlakoztál a Klubba.

A féléves, éves előfizetésed  fordulónapját (aznap lesz levonva a havi tagdíj) megtalálod a Felhasználói fiókom menüpontban, ide akkor tudsz belépni, ha már csatlakoztál a Klubba.

A tagságot bármikor, hűségidő nélkül lemondhatod  itt a Felhasználói fiókban, illetve minimum 3 munkanappal a díjlevonási hóforduló előtt e-mailben is kérheted az előfizetésed megszüntetését (Poros-Kiss Izabella, info@pontjoanya.hu).

A lemondás akkor sikerült, ha megérkezik a visszaigazoló e-mailünk a sikeres lemondásról. Ha nem kapsz ilyen e-mailt (1 órán túl), akkor kérlek, vedd fel a kapcsolatot az ügyfélszolgálattal, köszönjük.

Az előfizetésed a lemondásod utáni következő tagsági forduló napjáig él, ennek időpontját megtalálod a Felhasználói fiókom menüpontban. A lemondást tehát nem kell az utolsó napra hagynod, nyugodtan megteheted hamarabb is, a tagságod nem a lemondás napján, hanem a tagsági forduló napján szűnik csak meg. A fordulónapon a levonás már bármilyen időpontban megtörténhet, így az előző nap legkésőbb érdemes lemondani az előfizetést.

A hírlevelekről való leiratkozás nem jelenti az előfizetői szerződés lemondását.

Ha nem mondtad le a fentiek alapján időben és érvényesen az előfizetésed, akkor nincs lehetőség utólag a tagdíj visszatérítésére, megértésedet köszönjük. Természetesen, ha a lemondó felület nem elérhető vagy nem működik megfelelően, a levonás visszatérítésre kerül.

A tagság lejárta után megszűnik a hozzáférésed a tagsági oldal tudásanyagaihoz és a jogosultságod a Pont jó anyák Klubjának Facebook csoportjában való tartózkodáshoz.

Az előfizetésed lejárta után 6 hónapig nem tudsz újra csatlakozni a Pont jó anyák Klubjához, megértésedet köszönjük.  Erre a türelmi időre azért van szükség, mert nem szeretnénk, hogy a Klub „átjáróház” lenne, és havonta ki- és visszalépjenek a tagok. Mindez megzavarja a Klubban történő elmélyült munkát, illetve rengeteg adminisztrációs terhet jelent, amely a tagsági díjak megemelését vagy korlátozott csatlakozási lehetőséget eredményezne.

  • Ebben az esetben a rendszer összesen 15 alkalommal próbálja meg levonni a tagdíjat a megadott kártyáról. Ha a kártyán nincs fedezet, a kártya lejárt vagy le van tiltva, vagy kimerült a napi fizetési limit, a levonás nem lesz sikeres. Összesen 15 próbálkozás után a rendszer automatikusan megszünteti az előfizetésed, ennek visszaállítására nincs lehetőségünk. Ebben az esetben a tagságod megszűnik, a szolgáltatáshoz nem férsz hozzá. 6 hónap múlva tudsz csak visszacsatlakozni a Klubba, a türelmi idő lejárta után.
  • A sikertelen terhelésekről e-mailben tájékoztatunk.
  • Ha lejár a bankkártyád, akkor erről a rendszer e-mailt fog küldeni, és megadja a lehetőséget, hogy megadhasd az új kártyád adatait.
  • Ha a kártyád adatait a lejárattól függetlenül szeretnél kicserélni, kérlek, időben jelentkezz az ügyfélszolgálaton, nehogy kifuss a 15 sikertelen terhelésből.

Ebben az esetben a rendszer automatikusan látja a kártyád lejárati idejét, és időben e-mailben tájékoztat, illetve küldünk egy olyan linket, szintén e-mailben, ahol meg tudod adni az új bankkártyád adatait. Ha ez időben megtörténik, akkor az előfizetés a megszokott díjon folytatódik. Ha kifutsz a 15 sikertelen terhelésből, akkor a rendszer automatikusan megszünteti az előfizetésed.

A bankkártyád lejárta nem garantálja, hogy megszűnik az előfizetésed, van olyan bank, ahol a kártya a lejárat ellenére még egy ideig érvényben marad és lehetséges róla a tagdíj levonása, a részletekről a bankfiókodban érdeklődhetsz.

Ha nem szeretnél tovább klubtag lenni, kérlek mond le a szabályos módon az előfizetésed, ez garantálja, hogy leállítod az automatikus levonásokat.

Ebben az esetben kérlek jelentkezz az ügyfélszolgálatnál, köszönjük.

A számlákat a Tagsági oldal menüjében található Felhasználói fiókom menüpontra kattintva találod meg.

A szolgáltatásról tárgyi adómentes (TAM) számlát állítunk ki, Humán egészségügyi szolgáltatás néven, magánszemélyként és gazdasági társaságként, egyéni vállalkozóként is tudsz számlát kérni.

Igen, a Facebook csoportban lehet anonim módon kérdezni, amikor beírod a bejegyzésed, ezt felajánlja a rendszer.

A fogadóórán a beszélgetés online, privátban, face to face zajlik, a szakemberen kívül más nem hallja, felvétel nem készül.

A klubtalálkozókon a résztvevők hallják a kérdéseidet, felvétel erről az eseményről sem készül.

A Klubban a válaszkész gyermeknevelés, a szülő-gyermek kapcsolat, a gyermekek lelki fejlődése, az anyává válás témakörei a fő fókusztémák, 0-5 éves kor közötti gyermekeket nevelő szülőknek. A Klubban nem foglalkozunk orvosi témákkal (betegségek, gyógyszerek), alvászavarokkal, egyéni fejlesztéssel, és 6 éven felüli gyermekeket érintő témákkal, párkapcsolati nehézségekkel és a mindennapi élet gyakorlati témáival (hol olcsó a pelenka, kinek van eladó babkocsija, stb.).

Ebben az esetben kérlek vedd fel a kapcsolatot Poros-Kiss Izabellával, az ügyfélszolgálat vezetőjével.

Ne maradj le a csatlakozásról!
A Klub zár: 2025. 07. 14-én 21 órakor
0
0
0
0
Days
0
0
Hrs
0
0
Min
0
0
Sec