Szófogadóbb lesz a gyermekem – 5 napos ingyenes kihívás

Mikor érdemes jelentkezned a kihívásra?

Mit kell tudni a kihívásról?

Akik már sikeresen elvégezték a kihívást:
Tetszett, hogy a bennem kavargó gondolatokat segített rendszerbe foglalni és jobban megérteni. Tetszett, hogy rávilágított még jobban, hogy gyermekek nem egy programozható robotok.
Nekem személy szerint nagyon sokat adott a kihívás. Észre is vettem hogy máshogy állok a kislányom “szófogadatlanságaihoz”. Voltak tények, amiket eddig is tudtam és alkalmaztam is, mert érdekel a téma, de a levelekkel egy egységesebb képet kaptam az egészről. Rájöttem, hogy ez inkább tőlem függ, mint a kislányomtól.
Nagyon tetszett, a legfontosabb üzenet számomra, hogy nem szabad többet elvárni a reálisnál és még így is hosszú és kitartó közös munka eredménye a siker. Ajánlanám és mindig szoktam is 🙂
Nagyon jókor jött ez a téma, éppen érint minket a két és fél évesünkkel. Ezeket a dolgokat nem lehet elégszer hangsúlyozni. Újra és újra elolvasva a leckéket, egyre jobban tudom alkalmazni az elméletet éles helyzetben is. Minden kisgyermekes szülőnek ajánlom.
Köszönöm szépen a lehetőséget, hogy részt vehetem benne. Szívesen ajánlom, már meg is tettem. Kötelezővé kellene tenni, sajnálom, hogy nem ilyen anyaggal pakolják meg a babaváró promo boxokat.
Kitűnő távpontokat kaptunk, amik elgondolkodásra késztetnek, hogy ahogy eddig kértünk, az valóban célravezető-e. Logikusan, érthetően magyarázza el, hogy miért úgy viselkednek a gyermekek, ahogy, így jobban is megragad, egy adott szituációban könnyű emlékezni és igyekezni korrigálni a zsigeri reakciónkat.
Abszolút ajánlanám! Nekem elsősorban abban segített, hogy az elvárásaimat rendszerezni tudjam (mi reális, mi nem) és megerősített abban, hogy több lépés kapcsán jó irányba tartunk, csak még nem értünk oda, de tovább kell haladnunk az utunkon.
Nagyon ajánlom. Bár én óvónő vagyok és mesterképzéssel is rendelkezem ez irányon, mégis más a saját gyermek nevelése. Iránymutatás volt számomra, megerősítés, az elfogadást segítette nagyrészt.
A leckék rövidek, de mégis tartalmasak, életszerűek voltak. Engem elgondolkoztatott az elvárásaimmal kapcsolatosan, ezen kell változtatnom. Jó szívvel ajánlom minden édesanyának 🙂
KI vezeti a kihívást?

Dr. Dénes Ivett vagyok, a Pont jó anya Konzultációs Központ alapítója. Az oldalt azért hoztam létre, mert babaalvás tanácsadóként azt tapasztaltam, hogy szinte minden családban előfordul, hogy a szülők és a gyermek kapcsolatában vannak nehézségek, félreértések, olyan döccenők, olyan gyermeknevelési kihívások, amelyek megnehezítik a családok életét, a biztonságos kötődés kialakítását vagy nem ideális szokásokhoz vezetnek.
Kétgyermekes anyaként, orvosként és csecsemő-szülő kapcsolati szakemberként azért dolgozom, hogy a családokhoz eljussanak azok a tudományos információk és gyakorlati tanácsok, melyek segítenek egy mély, bensőséges, kölcsönös elfogadáson alapuló kapcsolatot kiépíteni a szülőknek a gyermekeikkel, megismerni a válaszkész szülőség gyakorlati alkalmazását, 0-4 éves kor közötti gyermekek esetében. Mindezt a különböző gyermeknevelési elvek korlátai nélkül, integratív személetben, a nemzetközi pszichológiai és orvostudományi kutatásokra, javaslatokra alapozva.